În urma apelului de inițiere a rețelei naționale de lucrători de tineret voluntari – tineREȚEA din data de 28.04.2016, coordonată de Ministerul Tineretului și Sportului, au fost primite 328 de candidaturi din toate județele României. Menționăm faptul că pentre apelul propus în data de 26.05.2016 cu specific pe incluziune, înscrierea este încă deschisă celor interesați și rezultatele vor fi anunțate pe data de 5 iunie.
Selecția persoanelor a fost făcută la nivelul județului de către Direcțiile Județene pentru Sport și Tineret, respectiv Direcţia pentru Sport şi Tineret a Municipiului Bucureşti. Procesul de evaluare a fost bazat pe următoarele criterii:
  • Motivația de a fi membru în rețea
  • Orele de lucru cu tinerii
  • Tipuri de activități de tineret în care a fost implicat/ă în ultimul an
  • Temele acțivităților în care s-a implicat
  • Metode de consultare folosite (dacă a fost cazul)
  • Idei de colaborare cu DJST-utile / DSTMB
  • Calitățile principale care îl / o recomandă
  • Așteptările candidaților
Nr. Crt.    Nume candidat                           JUDEȚ
1             Domșa Andra Cristina                Alba
2             Pauleti Carmen Maria                 Alba
3             Dorothea Elek                            Arad
4             Hristescu Costin   Adrian            Arad
5             Sutan Claudiu                           Argeș
6             Hoaghea Adriana                      Argeș
7             Stupu Andrei Gabriel                 Bacau
8             Magurianu Gabriel Ionel             Bacau
9             Groza Anamaria – Lizica            Bihor
10           Georgeta Finna                         Bihor
11           Hangea Cristina                        Bistrița Năsăud
12           Moldovan Diana              Bistrița Năsăud
13           Mîndrescu Cezara           Botoșani
14           Borș Raluca Florina        Botoșani
15           Ion Gabriel Florinel       Braila
16           Bajenica Geanina            Braila
17           Popa Lucian                  Brașov
18           Popa Claudia     Brașov
19           Badea Mariana Liliana București
20           Ilie Marina Dana              București
21           Mateevici Volodea        Buzău
22           Neculae Marius Gabriel               Buzău
23           Tuta Alexandra Ioana    Călărași
24           Banescu Andrei Cristian              Călărași
25           Dudila Ioana      Caras Severin
26           Mariana Liță      Caras Severin
27           Ogner Tudor      Cluj
28           Oana Marchiș    Cluj
29           Irina Molnuș      Constanța
30           Daniela Ghițoiu               Constanța
31           Pătrunjel Doina               Covasna
32           Gruman Eva   Orsolya    Covasna
33           Zamfir Aurora   Dâmbovița
34           Chivulescu Liliana Daniela         Dâmbovița
35           Enache Adina    Dolj
36           Gruia Dorina   Vasilica   Dolj
37           Coteț Dorin Adrian         Galați
38           Drăgoi Maria     Galați
39           Iordache Florica              Giurgiu
40           Bîlbie Florin       Giurgiu
41           Verdeș Maria Rocselana              Gorj
42           Gurică Crina Adriana     Gorj
43           Kerekes Istvan Janos     Harghita
44           Vilcan Adrian Dan           Harghita
45           Bold Andrei       Hunedoara
46           Dubariu Diana   Francesca           Hunedoara
47           Turcea Nicoleta   Cristina            Ialomita
48           Mocănescu Mariana      Ialomita
49           Bolohan Mihaela            Iași
50           Vacaru Claudia Mihaela               Iași
51           Pavel Iuliana Adriana    Ilfov
52           Șerban Ioana     Ilfov
53           Pașcan Roxana   Ioana   Maramureș
54           Canta Alexandra Ioana                 Maramureș
55           Borontiș Daniela             Mehedinti
56           Stoleriu Adina   Luciana               Mehedinți
57           Ciupe Pompiliu Teodor               Mureș
58           Nagy Botond     Mureș
59           Chiper Viorela Neamț
60           Holotă Anamaria             Neamț
61           Sterie Otilia       Olt
62           Vlad Eugenia Ioana        Olt
63           Teodora Teodorescu     Prahova
64           Dragomir Marian             Prahova
65           Dîrjan Doru        Sălaj
66           Ardelean Adriana   Flavia            Sălaj
67           Gherman Cristina           Satu- Mare
68           Monica Miclauș               Satu- Mare
69           Sâmbeteanu Constantin             Sibiu
70           Sava Flavius       Sibiu
71           Macovei Olivia                 Suceava
72           Pachița Irina      Suceava
73           Lazăr Emil           Teleorman
74           Cepan Alexandru   Florin            Teleorman
75           Daniel Holcan   Timiș
76           Novacovivi Andreas      Timiș
77           Felea Laura Nicoleta     Tulcea
78           Lazăr Ana            Tulcea
79           Sanda Mir Sergiu             Vâlcea
80           Enache Antonela Ionuța              Vâlcea
81           Vasilică Florin Ionel       Vaslui
82           Perju Oana   Gabriela    Vaslui
83           Dobre Ruxandra   Ioana               Vrancea
84           Pătrașcu Marina Marinela           Vrancea